Nieuwe structuur bestuur van de BAK
Met de Wet Bestuur en Toezicht Rechtspersonen (WBTR) zijn de regels veranderd voor het bestuur van stichtingen en verenigingen. Dit heeft de BAK aangegrepen om goed te kijken naar de structuur van het bestuur van de BAK.
Sinds de oprichting van de BAK, wordt het bestuur gevormd door de Senaat. De Senaat van de BAK bestaat uit vertegenwoordigers van verschillende groepen karnavalsvierders in Boemeldonck en het dagelijks bestuur maakt ook deel uit van de Senaat.
In de nieuwe structuur wordt de Senaat uit elkaar getrokken, de nieuwe Senaat gaat toezicht houden op het dagelijks bestuur zodat er geen vermenging van taken meer is.
In de nieuwe opzet bestaat de Senaat uit 11 personen. We gaan naar de volgende samenstelling toe: vertegenwoordigers vanuit de clubs (3), CDE (1) kapellen (1), bevolking (4), gezelschap (1) en vanuit de BAK-commissies (1).
De leden van de Senaat hebben uit hun midden een voorzitter en een secretaris gekozen. Herman Emaus zal de rol van voorzitter van de Senaat op zich nemen terwijl Coralie ten Holter de secretarisfunctie zal bekleden.
Het dagelijks bestuur zal in ongewijzigde vorm besturen terwijl de Senaat toezicht hier op houdt.